آمار
  • تعداد کالا: 0
  • بازدید امروز: 17
  • بازدید دیروز: 42
  • بازدید کل: 60892

ارز CHAI چیست ؟

بازدید:

منظور از رمز ارزها یا ارز دیجتال چیست؟

رمزارزها، ارز دیجیتال و یا کریپتوکارنسی (Cryptocurrency) از بحث برانگیزترین فناوری های موجود در این روز ها محسوب می‌شوند. به زبان ساده رمز ارز یک ارز دیجیتال است که به عنوان وسیله مبادله از آن استفاده می‌شود. رمز ارزها تقریباً با ارزهای واقعی یکی هستند، تنها تفاوت آن این است که وجود فیزیکی ندارند و از رمزنگاری برای معرفی خود استفاده می‌کنند.

این رمز ارزها به وسیله محاسبات ریاضی و رمزنگاری پیشرفته‌ای به وجود می‌آیند. از همین رو از پردازنده‌ها و در راس آن کارت گرافیک‌ها برای تولید یا اصطلاحا استخراج این ارز رمزها استفاده می‌شود. به همین علت است که این روزها افزایش قیمت پردازنده‌ها را به قیمت ارزهای دیجیتال نسبت می‌دهند.

بنیان‌گذار چیا، برام کوهن (Bram Cohen)، خالق بیت‌تورنت است؛ شبکه اشتراک‌گذاری فایل قدیمی و مشهوری که زمانی دولت‌ها را بر سر مسائل کپی‌رایت فایل‌ها به چالش کشیده بود.

استخراج سودآور ارز چیا؛ هارد در ایران کمیاب شد
برام کوهن، خالق بیت‌تورنت و بنیان‌گذار چیا

او در مصاحبه‌ای  مدعی شده است می‌خواهد ارز دیجیتالی را توسعه دهد که کارکردن با آن آسان باشد و مشکلات زیست‌محیطی ماینینگ بر اثر مصرف انرژی در آن حل شده باشد.

به‌گفته کوهن، در این پروژه به‌جای فرایند «ماینینگ» که بر اساس مصرف انرژی است، فرایند «فارمینگ» (Farming) در نظر گرفته شده است که بر اساس «ذخیره‌سازی و زمان» کار می‌کند. به‌بیان ساده، اعتبارسنج‌های این پروژه‌ (ماینرها) می‌توانند با هارد (فضای ذخیره‌سازی) کامپیوتر خود فرایند استخراج را انجام دهند که به‌گفته کوهن نیاز به مصرف برق بالایی ندارد.

طبق اظهارات کوهن، هر شخصی که تمایل به شرکت در فارمینگ چیا را داشته باشد می‌تواند نرم‌افزار مخصوصی را از سایت رسمی دانلود کند و با اختصاص فضای ذخیره‌سازی خود برای تأیید تراکنش‌ها، کسب درآمد داشته باشد.

آینده ارز چیا (Chia)


حالا اینکه درآینده سختی شبکه چه شکلی خواهد شد و روال کلی ماینینگ این ارز که چه اتفاقی برایش رخ دهد مشخص نیست ، اما در عین حال ما با دو موضوع برخورد می کنیم :
اول اینکه قطعا سختی شبکه بالا می رود و نسبت درامد پایین می آید اما مهمترین مسئله این هست که اگر سختی شبکه افزایش پیدا کند طبیعتا قیمت خود ارز بالا می رود چون به واسطه ی ماینینگش طرفداران بیشتری را جذب می کند و قیمت ارز هم دو یا سه برابر خواهد شد و با این تفاسیر می توانیم روی این ارز حساب کنیم و سرمایه گذاری کنیم .
فقط خاهشی که از دوستان دارم اینست که اگر وارد حوزه ای می شوید با تخصص و دانش کافی وارد شوید اول از همه مطالعه و بررسی داشته باشید .  با سیستم های ضعیف شما نمی توانید واقعا پلاتینگ مناسب را انجام دهید و وقت و انرژی خودرا از دست می دهید و حتی باعث آسیب رساندن به سیستم خود می شوید . هیچ مطلبی یافت نشد