آمار
 • تعداد کالا: 0
 • بازدید امروز: 21
 • بازدید دیروز: 56
 • بازدید کل: 67421

چگونه یک تریدر موفق شویم ؟

بازدید:

چگونه یک تریدر موفق شویم؟

بیشتر افرادی که به ترید کردن رو می آورند، در شروع کارشان، شکست را تجربه می کنند. شاید پس از تجربه شکست، احساس کنید که موفقیت در این کار غیر ممکن است و هیچوقت موفق نخواهید شد.

اما قبل از هر چیزی، باید قبول داشته باشید که ترید نیز مانند رانندگی یا دوچرخه سواری، به تمرین و کسب مهارت نیاز دارد. اگر از همان اول، قدم هایتان را حساب شده بردارید، احتمال موفقیتتان بیشتر خواهد شد. حرف ما این نیست که هیچوقت شکست نخواهید خورد. شکست جزئی از کار شماست و باید یاد بگیرید اگر با آن مواجه شدید، چطور خودتان را از زمین بلند کنید و به کارتان ادامه دهید.

هدف داشتن مهم است اما به همان اندازه، تمرین و تلاش هدفهمند نیز، ضروری است. در صورتی که با راهنمایی، آموزش و جهت دهی مناسب تمرین کنید، تسلط کاملی بر بازار خواهید داشت.

هر کسی از هر قشری می تواند یک تریدر موفق شود. اما نکته اصلی این است که برای رسیدن به موفقیت، باید انگیزه و اشتیاق کافی داشته باشید و وقتتان را صرف این کار کنید.

در این جا، نکاتی که برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق نیاز دارید را به شما معرفی خواهیم کرد. اما قبل از خواندن این نکات، باید این را مد نظر داشته باشید که همه ما با یکدیگر تفاوت هایی داریم؛ بنابراین هیچ فرمولی وجود ندارد که برای همه مفید باشد. می توانید تک تک این نکات را امتحان کنید تا ببینید کدامشان برایتان موثر تر است.

چگونه یک تریدر موفق شویم؟

 

 1. در مسیر یادگیری، ثابت قدم باشید.

 

هر عملی، بعد از قصد کردن انجام می شود. بنابراین، اگر می خواهید یک تریدر موفق باشید، اولین قدمتان را برای یادگیری کامل آن بردارید و تا زمانی که همه چیز را نیاموختید، دست از یادگیری بر ندارید!

نباید با بهانه یا سهل انگاری از این مرحله بگذرید. اول از همه ذهنتان را آماده کنید و باور داشته باشید که می خواهید یک تریدر خبره شوید. سپس شروع به یادگیری از منابع و تجربیات دیگران کنید. داشتن یک پایه قوی، به شما کمک می کند معاملات موفقی داشته باشید و اهدافتان روشن تر شوند.

 

 1. تحقیق کنید.

 

حالا که تصمیم گرفتید وارد بازار سرمایه شوید، وقت آن رسیده که بفهمید چگونه می توانید این کار را به نحو احسن انجام دهید. اینکه بدون هیچ تحقیق و بررسی وارد بازار شوید و کارتان را شروع کنید، اصلا خوب نیست. اتفاقی که برایتان خواهد افتاد این است که قبل از تجربه موفقیت، ضرر خواهید کرد و روحیه و اعتماد به نفستان از بین خواهد رفت.

پس از تحقیق کردن، حتی اگر در معامله شکست بخورید، می توانید به خودتان بگویید که به تجربیاتتان اضافه شد و دفعه بعد، اشتباه گذشته را تکرار نخواهید کرد.

باید در مورد چگونگی کسب اطلاعات بیشتر درباره بازار سرمایه تحقیق کنید. می توانید از کتاب هایی که درباره چگونگی ورود به کار هستند و یا ثبت نام در چالش میلیونر من، شروع کنید. علاوه بر این، به دنبال روش های راحت تر یادگیری ترید کردن باشید. فیلم ها، همایش ها، مجلات، کتاب ها و … را امتحان کنید تا بفهمید از چه راهی بهتر یاد می گیرید.

 

 1. به دوران مدرسه برگردید!

 

پس از اینکه منبع یادگیری تان را پیدا کردید، باید ساعاتی از روزتان را برای یادگیری در نظر بگیرید و مصرانه و با وسواس زیاد، آموزش را شروع کنید. اگر می خواهید یک تریدر موفق شوید، باید مسئولیت داشته باشید و به برنامه کلاسی تان پایبند باشید.

 

 1. اهدافتان را مشخص کنید.

 

حالا که یادگیری را شروع کرده اید، زمان خوبی است تا اهدافتان را کاملاً شفاف کنید. برای خودتان مشخص کنید که دقیقا به چیز هایی می خواهید برسید. هر چه هدف هایتان مشخص تر باشند، بهتر است. این کار به شما کمک می کند در تمام معاملاتتان، به خودتان یاد آوری کنید که باید تمام آنچه در توان دارید انجام دهید.

هر زمانی که خواستید، می توانید اهدافتان را بازنگری و اصلاح کنید. حتی می توانید آن ها را در دفترچه یادداشتتان بنویسید و هر چند روز یکبار به آن نگاه کنید.

 

 1. به دنبال راهنمايی باشید.

 

یکی از بهترین راه ها برای ساده کردن یادگیری، کمک گرفتن از یک مربی است. مربی شما می تواند دوست یا همکارتان باشد. در انتخاب مربی تان باید دقت کنید. مربی باید کسی باشد که نه تنها بینش شما را عوض می کند، بلکه شما را به سوی راه درست می کشاند.

در اصل، مربی به روشن شدن مسیر پیش رویتان کمک می کند تا خطاهایی که دیگران انجام داده اند را تکرار نکنید. با این کار، روند یادگیری تان بسیار سریع تر خواهد بود. 

 1. احساساتتان را کنترل کنید

تبدیل شدن به یک تریدر موفق، نیاز به صبر و انضباط دارد. صبر به این معنی است که برای رسیدن قیمت به سطح خاصی، باید منتظر بمانید و اگر سیستم آنالیزگر تریدربه شما نشان داد که بازار نمی تواند به آن سطح برسد، باید به سراغ معامله دیگری بروید.

از طرف دیگر، همیشه باید انضباط و توانایی حدس زدن نقشه دوم را داشته باشید. علاوه براین، باید زمانی که معامله در حال ضرر کردن است، آن را متوقف کنید.

احساساتی مانند حرص و طمع، ترس و انتقام در ترید خطرناک هستند.

مهم است که در تصمیم گیری هایتان ثابت قدم و مطمئن باشید. تا حد زیادی این اطمینان ناشی از سیستم های ترید قوی است. ترید کردن در سیستمی که به آن اعتماد دارید، باعث می شود با تمرکز بیشتری به کارتان ادامه دهید.

 

 1. ترید را شروع کنید.

 

حال که اصول اولیه ترید کردن را یاد گرفتید و خودتان را مسئول می دانید، وقت آن رسیده که از پیله تان خارج شوید و پرواز کردن را شروع کنید!

در ابتدا با ترید های کم هزینه تر شروع کنید. به خوبی آنالیز و تحقیق کنید تا احتمال شکست را به حداقل برسانید. کمی ریسک کردن اشکالی ندارد؛ اما یادتان باشد که قبل ازینکه ریسک کنید، باید تمام جوانب آن را در نظر داشته باشید.

این کار به شما کمک می کند قبل از رشد حساب بانکی تان، دانش و آگاهی تان رشد کند و تبدیل به یک تریدر موفق شوید.

 

 1. پیشرفت خود را ارزیابی کنید.

پس از شروع ترید، هر چند وقت یکبار، وقت بگذارید و ببینید در این معامله، چه چیزهایی درست و چه چیز هایی اشتباه بوده. هر دو جنبه به یک اندازه مهم هستند.

برای مثال، اگر کاری را درست انجام داده اید و از نتیجه آن راضی بودید، حتما آن را یادداشت کنید، تا بتوانید به انجام آن ادامه دهید. با این حرکت، بیشتر روی کارهای درست تمرکز می کنید و احتمال پیشرفتتان بالا خواهد رفت. به مرور زمان، روند کارتان را ساده تر خواهید کرد و سریع تر از قبل به موفقیت می رسید.

از طرف دیگر، اگر کار اشتباهی انجام داده اید، آن را یادداشت کنید و به این فکر کنید برای اینکه از وقوع دوباره آن جلوگیری کنید، چه باید کنید؟ مطمئن باشید در آینده، رفتار متفاوتی از خودتان نشان خواهید داد و نخواهید گذاشت عادت های اشتباه، سد راه موفقیتتان شوند.

 

 1. عادت های خوبتان را پرورش دهید.

ممکن است فکر کنید میلیونرهای جهان با هم فرق می کنند و زندگی و طرز تفکر یکسانی ندارند؛ اما نکته ای که از آن غافل شدید این است که همه آن ها، عادت های ثابت و مشترکی دارند.

با کمی تحقیق، می توانید بفهمید که آدم های موفق، چه سبک زندگی یا بینشی درباره پس انداز کردن، موفقیت یا شکست، تعهد به کار و … دارند. برای پرورش این عادت ها وقت بگذارید. می توانید هر روز کمی زودتر از روز قبل بیدار شوید. لازم نیست از همین امروز به خودتان فشار بیاورید. همین که هر روز تغییر کوچکی در خودتان به وجود آورید کافی است.

اگر می خواهید یک تریدر موفق شوید، باید عادت های خوبتان را پرورش دهید تا احتمال ضرر را به حداقل برسانید.

بازارهای مالی

 1. عادت های بد را کنار بگذارید.

شاید این جمله بسیار کلیشه ای به نظر بیاید، اما برای چند لحظه با خودتان فکر کنید که آیا افراد موفق، به خاطر عادت های بدشان موفق شدند یا عادت های خوبشان؟!

به خودتان نگاه کنید و ببینید چه چیزهایی مانع رسیدن به موفقیتتان هستند. شاید ترس از شکست، شما را به عقب برمی گرداند یا به اندازه کافی وقتتان را به یادگیری اختصاص نمی دهید. با خودتان صادق باشید و هر روز برای بهتر شدن تلاش کنید.

 

 1. از فناوری به نفع خودتان استفاده کنید.

 

ترید یک بیزینس رقابتی است. اشتباه است اگر فکر می کنید کسی که در آن طرف معامله قرار دارد، از تمام فناوری های موجود، نهایت استفاده را نمی کند!

پلتفورم های نموداری، با روش های بسیار متنوعی، نتایج تحلیل بازارها را به شما نشان می دهند. می توانید با استفاده از این فناوری ها، ایده هایتان را آنالیز و بازبینی کنید و جلوی هزینه های اضافی و شکست را بگیرید.

علاوه براین، با استفاده از دریافت به روزرسانی های بازار از طریق تلفن هوشمند، می توانید در هر مکانی که هستید، به جدید اطلاعات دسترسی داشته باشید.

 

12: از سرمایه تان محافظت کنید

 

بدست آوردن پس انداز کافی برای تامین اعتبار حساب تجاری، زمان و تلاش زیادی می برد. اگر تمام سرمایه تان را از دست دهید و مجبور شوید دوباره آن را به دست آورید، سخت تر از بار اول است، چون ممکن است انگیزه تان پس از شکست از بین برود.

محافظت از سرمایه به این معنی نیست که ترید کردن را کنار بگذارید تا با شکست مواجه نشوید. تمام تریدر های موفق، شکست را تجربه می کنند. اما باید طوری عمل کنید که ضررهایتان به حداقل ممکن برسد. برای این کار، باید از ریسک کردن های غیرضروری بپرهیزید و نهایت تلاشتان را به کار بگیرید.

 

13: به اندازه سرمایه ای که دارید ترید کنید

قبل از اینکه روی چیزی سرمایه گذاری کنید، مطمئن شوید که در حساب تجاری تان، به اندازه کافی پول دارید. اگر ندارید، تا زمانی که پول آن را جمع نکرده اید، نباید ترید کنید.

یادتان باشد که پول شهریه دانشگاه بچه ها، پرداخت وام یا ضروریات زندگی تان را از حساب تجاری خارج کنید و آن را نادیده بگیرید. یک تریدر موفق هرگز به این فکر نمی کند که با گرفتن وام یا قرض، پول نداشته اش را جبران می کند؛ حتی اگر احتمال موفقیتش 99% باشد!

از دست دادن پول، به اندازه کافی بد و خطرناک است. اگر سرمایه مهمی که برای زندگی کردن کنار گذاشته اید را به خطر بیندازید، ممکن است دچار تبعات جبران ناپذیری شوید.

باهوش باشید و مانند یک تریدر باهوش عمل کنید!

 

14: همیشه از مکانیزم “توقف ضرر” استفاده کنید

ترید

 

توقف ضرر، میزان خطر از پیش تعیین شده ای است که تریدر حاضر به قبول آن است. اگر پس از شروع معامله، متوجه شدید که در حال ضرر کردن هستید و میزان آن، بیشتر آن چیزی است که می توانستید تحمل کنید، باید بلافاصله از آن معامله خارج شوید. مثلا اگر چیزی خریده اید و قیمت آن بسیار پایین آمد، باید آن را بفروشید تا جلوی ضرر بیشتر را بگیرید.

توقف ضرر می تواند با 1000 تومان یا 10 میلیون تومان انجام شود. با این کار، استرس معاملات را کمتر خواهید کرد زیرا می دانید که در هر معامله خاصی، فقط مقدار X تومان را از دست خواهید داد.

ایده آل این است که از همه معاملات با سود خارج شوید، اما این نگرش اصلا واقع بینانه نیست. استفاده از توقف ضرر به شما اطمینان می دهد که تلفات و خطرات را محدود کنید.

 

 1. نکات بالا را همیشه انجام دهید!

می خواهید همیشه یک تریدر موفق باقی بمانید؟ تنها راهش این است که هیچوقت از طی کردن مسیر موفقیت دست نکشید. همیشه اهدافتان را مرور کنید، انگیزه تان را حفظ کنید، عادات خوب و بد تان را بازنگری کنید و در کل روند کارتان را ادامه دهید.

زمانی که نوبت به ترید کردن می رسد، پایداری و ثابت قدم بودن حرف اول را می زند. همیشه باید تلاش کنید و در اوقات خوب و بد، به اهدافتان فکر کنید. کلید موفقیت و شادی طولانی مدت است: داشتن اشتیاق و ارتباط عمیق با کاری که انجام می دهید!

 

38 مرحله برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق

 

در این قسمت، این لیست 38 مرحله ای برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق را با هم می خوانیم. این لیست توسط “جان پایپر” در کتاب “مسیر ترید کردن” نوشته شده و به شما نشان می دهد که در طول مسیر تبدیل شدن به یک تریدر موفق، چه فراز و نشیب هایی را باید طی کنید. چگونه یک تریدر موفق شویم؟

 

 1. تمام اطلاعات درباره ترید را جمع کرده اید: خرید کتاب، رفتن به سمینارها و تحقیق.
 2. با دانش “جدید” خود شروع به ترید کرده اید.
 3. پس از استفاده از دانش قبلی، متوجه شده اید که ممکن است به دانش یا اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشید.
 4. اطلاعات بیشتری جمع می کنید.
 5. کالاهایی را که برای معامله انتخاب کرده بودید را تغییر داده اید.
 6. با دانش “به روز شده” خود، به بازار برگشتید و ترید را شروع کردید.
 7. دوباره “شکست خوردید” و اعتماد به نفستان رفته رفته از دست می رود و ترستان شروع می شود.
 8. شروع به گوش دادن به “اخبار خارجی” و صحبت های تریدرها ی دیگر می کنید.
 9. دوباره به بازار برمی گردید و از تجربیاتتان استفاده می کنید.
 10. دوباره کالا ها را عوض می کنید.
 11. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر درباره ترید، جستجو می کنید.
 12. دوباره به بازار برمی گردید و همچنان از تجربیات جدیدتان استفاده می کنید.
 13. اعتماد به نفس بیش از حد پیدا می کنید و بازار شما را به زمین می زند.
 14. می فهمید که برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق، به زمان و دانش بیشتری نیاز دارید. بسیاری از تریدر ها با این فهمیدن اینکه این کار پیچیده است، از ادامه آن منصرف می شوند.
 15. جدی می شوید و برای یادگیری، از یک روش “واقعی” استفاده می کنید.
 16. موفقیت هایی بدست خواهید آورد، اما متوجه می شوید که چیزی را جا انداخته اید.
 17. شروع به تنظیم قوانین کاری برای خودتان می کنید.

18- برای توسعه و تحقیق در مورد قوانین ترید، روز های تعطیل را هم به جستجو و تحقیق اختصاص می دهید.

 1. دوباره ترید کردن را با قوانین و موفقیت هایی که کسب کردید شروع می کنید، اما هنوز هم با شک و تردید کارتان را پیش می برید.
 2. با افزایش مهارت، قوانین و محدودیت های جدید را اضافه، کم می کنیم و اصلاح می کنید.
 3. دوباره به بازار برمی گردید و همچنان به کارتان ادامه می دهید.

22- مسئولیت نتایج ترید خود را می پذیرید و در می یابید که برای موفق بودن، همه چیز به خود شما بستگی دارد نه روش ترید کردنتان.

 1. با روش و قوانین جدید، به ترید کردن ادامه می دهید و مهارت های بیشتری کسب می کنید.
 2. همانطور که در حال ترید کردن هستید، هنوز تمایل دارید قوانینتان را نقض کنید و نتایجی که بدست می آورید، نامنظم است.
 3. می دانید که به هدفتان نزدیک شده اید.
 4. یک قدم به عقب برمی گردید و در مورد قوانینتان تحقیق می کنید.
 5. به قوانینتان اطمینان می کنید و دوباره به بازار و ترید بازمی گردید.
 6. نتایج ترید هایتان بهتر می شود، اما هنوز در اجرای قوانینتان مردد هستید.
 7. اگر با رعایت نکردن قوانین، نتایج بدی بدست آوردید، می فهمید که باید در پیروی از قوانین ثابت قدم باشید.
 8. متوجه می شوید که موفق نبودنتان فقط به خاطر خودتان بوده (به دلیل ترسیدن، از داشتن نظم و انضباط و پیروی از قوانین طفره می رفتید) و شروع می کنید به شناخت بهتر خودتان.
 9. به ترید ادامه می دهید و هر روز بیشتر از دیروز می آموزید.
 10. به روش ها و قوانین ترید مسلط می شوید.
 11. کسب درآمدتان رضایت بخش است.
 12. اعتماد به نفستان بیش از حد بالا می رود و بازار شما را به زمین می زند.
 13. همچنان به یادگیری دروس خود ادامه می دهید.
 14. از فکر کردن دست می کشید و اجازه می دهید قوانین برایتان ترید کنند (ترید کردن خسته کننده می شود، اما موفقیت آمیز است) و با افزایش معاملات، در مسیر رشد و پیشرفت قرار می گیرید.
 15. بیشتر از مقداری که آرزویش را داشتید، پول بدست آوردید.
 16. به زندگی ادامه می دهید و اهداف دیگرتان را به سرانجام می رسانید.

راه کلیدی یک تریدر موفق شدن به راستی چیست؟

یکی از برترین راه های رسیدن به جایگاه یک تریدر (معامله گر) موفق در بازار های مالی استفاده از آموزش های صحیح افراد خبره

و باتجربه در زمینه معامله در بازارهای مالیست.

آیا به راستی میخواهید بدانید چگونه یک تریدر موفق شویم؟ پس بعد از مطالعه این مطالب ذکر شده به دنبال آموزش های بیشتری باشید.منبع سایت اواموز می باشد.

چراکه هرآنچه که یاد میگیرید همانقدر کسب سرمایه میکنید.

 

امیدواریم با خواندن این مقاله، به زودی در مسیر موفقیت قرار بگیرید و تریدر موفقی شوید…..هیچ مطلبی یافت نشد